Yerden Tasarruf Sağlayan Mobilyalar


Bazen ekonomik koşullar, bazen birikim yapabilmek için küçük evlerde yaşam zorunluluk olabiliyor. Küçük bir evde yaşamak ekonomik olsa da sorunlar yaratabilmekte. Bazı eşyalar için yer olmaması ya da bu eşyalara sahip olunduğunda evde yaşanan karmaşa gibi...
Aslında uygun mobilyalar seçilerek ihtiyaç duyulan eşyalara ve saklama alanına sahip olunabilir. Bununla birlikte dekoratif ve ferah bir görünüm de elde edilebilir.

Çok Amaçlı Mobilyalar;

Örneğin orta sehpa alacaksanız mutlaka bir işlevi daha olmalıdır. Alt kısmında bir çekmece barındırabilir. Sürgülü ya da açılabilen bir kapağın altında saklanmış bir dolap ortalıktaki dağınıklığınızı, eski gazete, dergilerinizi toparlayabilir. Yükselerek masaya dönüşebilir.

Yatak altları mutlaka kullanılması gereken alanlardır. Baza tercih edilebilir. Altı dolap ve çekmece olan mobilyalı modeller de bulunabilir. Bu sayede saklama depolama alanına sahip olunabilir.

Yemek masası salonda oldukça yer kaplayan bir mobilyadır. Normal boyutta ama gerektiği zaman büyüyebilecek bir masa tercih edilmelidir. Duvara monte edilebilen çok şık masalar bulmak da mümkündür. İç içe geçebilecek yer kaplamayan sandalyeler tercih edilebilir. Kullanımdan sonra küçük bir alana toplanabilir.

Koltuk seçiminde farklı objelere dönüşebilecek modeller tercih edilmelidir. Açılıp yatağa dönüşebilen ya da altlarında depolama alanı bulunan modeller seçilebilir. Bazı yeni modellerde kol kısımlarında priz bulunan otururken telefonunuzu da şarj edebileceğiniz, kenarları kitaplık olarak kullanılabilecek şekilde dizayn edilmiş konforlu modeller bulunmaktadır.

Extra Alanlar;

Dekorasyon hileleri mutlaka kullanılmalıdır. Kapı açılmasını engelleyeceği nedeniyle bazı alanları kullanmamız engellenir. Böylece ölü bir alan oluşur. Küçük evlerde bu alan çok değerli olacağından normal kapı yerine sürgü kapı kullanılırsa büyük bir tasarruf yapılmış olacaktır.

Duvarlar mutlaka kullanılmalıdır. Mobilyalara uygun, değişik objelerden tasarlanan raflarla hem dekoratif bir görüntü sağlar, hem de extra alan kazanılır. Ayrıca doğru renkler taşıyan tablolar, aynalar asarak ortamı daha büyük gösterebilirsiniz.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.