Ev Dekorasyon Fikirleri Banyo


Banyonuz artık size sıkıcı mı geliyor? Tadilat için hazırlıklara herkes gibi internet üzerinden banyo dekorasyon modellerini inceleyerek yapıyorsunuzdur. Peki, bu yanlış mı doğru mu? İnternet üzerinden elbette değişik banyo dekorasyonlarını modellerini ve renklerini incelemek mümkün. Ama bazen bir modeli beğenip o modeli banyonuza uyguladığınız da istenilen sonucu elde edemeyebilirsiniz. O yüzden kendi banyonuzu kendiniz tasarlamalısınız.

İşe nereden başlamak doğru?

Banyo tasarlarken tasarlanacak banyonun kaç kişi tarafından kullanılacağı belirlenmeli ve kişilerin ihtiyaçlarına uygun dolap ve raf tasarımı hazırlanmalıdır. Dolapların banyonun ne kadarını kapladığı önemlidir.

Lavabo altına yapılan dolaplar istenilen bölüme ayrılmalıdır. Deterjanları koymak için bir bölüm havlular içinse de belki bir çekmece düşünülebilir. Lavabonun üzerine mutlaka geniş bir ayna kullanılmalı ve aynanın arka kısmına gizli ışıklandırma eklenmelidir. Ayna arkasına kullanılacak gizli ışık istenilen renkte kullanabilirsiniz. Ama gün ışığı rengi banyonuza loş bir hava katarak daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Tabi ayna arkası gizli ışık sadece görsellik için kullanılmalı aydınlatma için tavan da başka bir ışıklandırma ile desteklenmelidir.

Yerleşim planı hazırlamak

Banyonuzu öncelikle planlamalısınız. Lavaboyu nereye koyacaksınız, tuvalet nerede olmalı ve duş için en uygun yer neresi? Bunun işi aslında ölçü alarak bir kağıt üzerinde gerçekleştirirseniz en doğru sonuca ulaşacaksınız. Eğer yeriniz varsa bir küvet hatta jakuzi dahi düşünülebilir. Jakuzi dediğimiz de aklımıza devasa boyutta jakuziler gelmesin. Artık her küvete jakuzi monte ediliyor. Banyonuza uygun mutlaka bir adet bulacaksınız.

Malzeme ve renk seçimi

Bütün bu işlemleri bitirdikten sonra malzeme ve renk seçimine geçmelisiniz. Çünkü kullanmış olduğunuz ürünler şuana kadar genellikle beyaz renktedir. Fayanslar içinde beyaz ve tonlarını kullanırsanız banyonuz belki beklediğiniz etkiyi göstermeyebilir. Bu yüzden biraz daha orta tonlarda fayans seçmeyi özen gösterin. Banyonuz geniş ise daha koyu tonları kullanmanız etkili bir banyo görünüşünü sağlayacaktır. Ama banyonuz çok büyük değil ise mutlaka orta tonlarda bir renk ve model seçimi yapmalısınız. Bu en güzel tasarım şeklidir. Tabi bazı insanlar daha açık renk tonlarını kullanmayı tercih edebiliyorlar böyle bir durumda da banyo mobilyasında farklı bir renk seçimi uygulayabilirsiniz. Böylelikle hem fayanslar ortaya çıkacaktır hemde mobilyanın modeli insanların ilgisini çekecektir.

Dekorasyon aksesuarları

Banyo tasarımı tamamladıktan sonra bu tasarım renklerine uygun küçük banyo halıları bazı bölümlerde çiçekler kullanmak banyoyu daha şirin hale getirecektir. Tabi ki romatik bir banyo ortamı için bir kaç tane mumla dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.