Mağaza Dekorasyonu


Mağaza dekorasyonu oldukça geniş kapsamlı bir yelpazeden oluşur. Ne tür mağazayı dekore edeceğinize göre değişir. Giyim mağazası, kuaför mağazası, ayakkabı mağazası, ev içi aksesuar mağazası.

Giyim mağaza dekorasyonu

Giyim mağaza dekorasyonun da manken kullanımı müşteriler üzerinde beğeniyi daha çok artıracaktır. Tabi mağazanın fiyat aralığı burada etkilidir. Eğer uygun fiyatlı bir mağaza dekore edilecekse çok fazla manken kullanılmaz. Hatta boydan manken kullanılmamalı. Eğer gömlek bluz bölümüne bir manken koymak istenirse ayaksız sadece mankeninin vücudunun üst kısmını bir kaç yerde kullanarak ürünler ön plana çıkarılmalıdır. Pantolon bölümünde de aynı şekilde alt manken kullanılmalıdır.

Ürünlerin fiyatları biraz yüksek ise mağaza oldukça sade dekore edilmeli. Örneğin beyaz renk, ürünleri her zaman daha çok ön plana çıkaracaktır. Dekorasyon işte burada önem kazanmaktadır. Yine manken kullanmak istenilirse bu sefer tam boy bir ya da iki manken kullanılmalı. Işıklandırma da oldukça yoğun ve canlı olmalı. Ortam ne kadar loş olursa müşterilerin alma isteği o kadar azalacaktır. Ortam oldukça ışıklı ise müşterilerin alma isteği o kadar artacaktır.

Ahşap tonları ve ya ahşap ürünleri kullanmakta mağazada bir kalite ve güven hissi uyandıracaktır. Bunun için mağaza raflarını, ayna çerçevelerini, soyunma kabin dolaplarını ahşap ürünlerden dekore edilebilir.

Kuaför mağaza dekorasyonu

Kuaförler neredeyse her bayanın her gün uğradığı mekanlar halini almıştır. Dekore edilecek kuaförü diğer kuaförlerden farklı kılmak için bir kaç küçük dokunuşla müşterileri, sabit müşteriler haline getirmek mümkündür. Kuaförlerde olmazsa olmaz elbette ki aynalardır. Aynaların çok olması müşterilerin işlemleri bittikten sonra kendilerini daha çok görmesine ve daha çok mutlu olmasını sağlayacaktır. Olabildiğince çok ayna kullanılmasında hiç bir sakınca yoktur. Hatta tavanda bile füme bir ayna kullanımı ortamın kargaşasını azaltarak ağır bir hava katacaktır..
Kuaförler de önemli diğer bir nokta koltukların rahat olmasıdır. Koltuklar ne kadar rahat olursa müşteriler kuaförde daha çok kalmak isteyecektir ve bunun için ekstra isteklerde bulunacaklardır.

Ev içi aksesuar mağazası

Bir aksesuar mağazası nasıl olmalı? Aslında bütün aksesuarlar konulması gereken yere konulduğu takdirde herkesin beğenisini kazanabilir. Örneğin aksesuar mağazasını bölüm bölüm kısımlara ayırabilirsiniz sanki bir salonu geziyormuş havası oluşturarak salondaki konsolun üzerine konacak aksesuar bölümü. Ya da banyo lavabosunun yanlarına ve raflarında kullanılacak aksesuar bölümü. Aksesuarları bu şekilde sanki gerçek yerindeymiş gibi göstermek müşterileri bu aksesuarları hiç düşünmeden almasını sağlayacaktır. Çünkü kendi evlerinde nasıl duracağını hayal etmek yerine nasıl duracağını görmüş olacaklardır. Bu örneklemeyi bir avize mağazası için de düşünebilirsiniz.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.