En Canlı Renkler Hangileridir ?


En Canlı Renkler Hangileridir ?

Dekorasyon için renklerin önemini vurgulamak gerekir. Ev ya da iş yerlerini dekore etmek istediğinizde öncelikle belirlenmesi gereken konuların başında gelir renkler. Canlı renkler çok çarpıcı dursa da cesaret isteyen tonlardır. Kullanılan odalara ayrı bir hava kattığı ise kaçınılmazdır.

Renklerin Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinizi ya da iş yerinizi dekora ederken canlı renkleri kullanmak istediğinizde en fazla iki renk tonuna karar vermelisiniz. Bunlardan biri canlı renklerden olmalı diğeri ise onu tamamlayıcı nitelikte olmalıdır. Renk seçimlerinde siyah oldukça iddialı bir renktir. Kullanılmak istenilen ev ya da iş yerine uygun konseptin kullanılması da gerekir. Siyah rengin fazla kullanılması halinde keyif verici ortamlar yaratmak yerine kasvetli ortamlar hazırlamış olabilirisiniz.

Tek Bir Noktayı Belirleyin

Canlı renklerin dekorasyon kullanımında ki vurgusu tek bir duvar üzerine olmaktadır. Oturma odası olarak planladığını bir odanızda duvarda turuncu rengi kullanmak istediğiniz de tüm odayı turuncuya boyamak yerine vurgu yapmak istediğiniz bir duvarı turuncu renge boyayıp diğer duvarları ona uygun olabilecek fildişi, kum beji gibi renklere boyayabilir odanın canlı renkle boğulmasının önüne geçebilirsiniz.

Mobilyalarla Duvar Renklerini Vurgulayın

Canlı renk kullanımında mobilya seçimi de son derece önemlidir. Doğal renkler ve canlı renkleri ayını oda içinde belirli oranlarda kullanmanız size keyif verici bir oda yaratmanız anlamına gelmektedir. Tıpkı doğada olduğu gibi.

Doğadan örnekler almak istediğinizde ağaçların koyu kahverengi yapraklarının farklı tonda yeşil ve çiçeklerinin ise rengarenk olduğunu görebilirsiniz. Aynı renk uyumlarını evinizde yaratmaya ne dersiniz!

Oturma odanızda bahar havasını yaşatmak istediğinizde duvarların çoğunu açık tonlara boyamanız kalan bir duvarı sarı, turuncu, pembe, mor gibi renklere boyayarak mobilya seçimlerinde tekli duvara uyumlu renkleri seçmenizle bambaşka bir ortam yaratmış olmaktasınız.


Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.