Mutfaklarda Kara Tahta Kullanımı
Son yıllarda yabancı ülkelerde mutfak dekorasyonunda kara tahta kullanımının oldukça yaygınlaştığı bilinmektedir. Ülkemizde ise yeni yeni kullanılmaya başlanmaktadır.

Mutfakta Kara Tahtanın Kullanım Amaçları Nelerdir?

Evlerin kalbi vazgeçilmez alanları olan mutfaklarda, genelde yapılacak listesi ve hatırlatıcılar fazla bulunmaktadır. Magnetli sayfalar, mantar panolar, post-it ve birçoğu mutfaklarımızda değişik alanlarda durmaktadır. Tüm bu hatırlatıcılar yerine daha pratik, eğlenceli ve bir o kadar da dekoratif olan kara tahtalar mutfağınızın herhangi bir köşesine uygulanabilir. Mutfaklarda kara tahta kullanımı hakkında hiç bilgisi olmayanlar için detaylı açıklamalarla birlikte, örnekler verilerek konu daha anlaşılır hale gelecektir.

Mutfakta Kara Tahta Hangi Alanlarda Kullanılır?

Öncelikle, tercihe göre tezgah üzerindeki duvar, yemek köşesi, göz önünde bulunan bir duvar ya da dolap kara tahta boyası ile boyanarak mutfakta çok çeşitli dekoratif yazı tahtaları elde edilebilir.

Mutfağınızda kullandığınız kara tahtayı sadece siyah bir duvar olarak görenlerden ziyade burayı bir yazı tahtası olarak; yemek tarifi, alınacak listesi, yapılacak listesi, küçük notlar, önemli tarihler ve esprili sözlerle hatırlatıcı olarak kullanabilirsiniz. Bununla birlikte mutfağınızdaki farklı havayı soluyarak, yaşamınıza sağladığı kolaylıkları fark edeceksiniz.

Mutfağınızın ortasında bir duvar varsa, boydan boya kara tahta boyası ile boyayarak hoş bir dekoratif alan yaratabilirsiniz. Bu yazı tahtasına mutfakta çoğunlukla kullandığınız araç-gereçlerinizi ve el altında bulundurduğunuz malzemelerinizi yerleştirerek daha kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz.

Dolap kapaklarını mutfakta bakıldığında en kolay görülebilen yerler olması açısından kara tahta boyası sürerek yazı yazabilmek için kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullanmak mutfaklarda hemen görülebilir bir alan olması açısından önem taşımaktadır.

Yemek köşesindeki duvarınızın bir bölümünü, siyah boya ile boyayarak yazı tahtası şeklinde kullanabilirsiniz. Bu alana size motivasyon veren özlü sözleri ya da gün içerisinde yapmanız gerekenleri kısa notlar şeklinde yazabilirsiniz. Böylelikle mutfağınızda renkli ve eğlenceli bir dekorasyon alanı oluşturabilirsiniz.

Mutfağınızda yazı tahtasından oluşan küçük ve şık bir çerçeveye de yer verebilirsiniz. Bu çerçeveyi okullarda kullanılan yazı tahtasına da benzetebilirsiniz. Özellikle dar mutfaklara sahip olanlar için alandan tasarruf edilebilmesi açısından oldukça kullanışlı olacaktır. Bu çerçevede günlük planlarınızı, küçük notlarınızı, yemek menünüzü belirterek hem şık hem de keyifli bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.