Mutfak Aydınlatması İçin ÖnerilerDekorasyon denince herkesin aklına farklı fikirler gelir. Kimi bahçe, kimi iş yeri, kimi ev kimi de mutfak dekorasyonu için hayal gücünü ve zevklerini birleştirerek bir profil yaratır.

Günümüzde kendi restoran veya lokantasını kurmak isteyen işletmecilerin, ev hanımlarının veya yaşadığı evin daha farklı olmasını isteyen insanlarımızın belki de en çok düşündükleri ve özen gösterdikleri bölüm mutfak olarak bilinmektedir. İş yerleri için vitrin olarak bilinen, ev hanımlarının ise zamanlarının büyük bir kısmının geçtiği mutfak; temizliği, şıklığı, kullanılabilirlik yönünden rahatlığı ve en önemlisi de dekorasyonudur.

İYİ BİR MUTFAK DEKORASYONU AYDINLATMASI NASIL OLMALIDIR?

Bir mutfağın iyi ve kaliteli bir aydınlatmaya sahip olması için ışıklandırma sistemini, mutfaktaki eşyaların, dolapların ve duvar renklerinin durumuna göre tasarlamalıyız. Çünkü ışığı iyi yansıtan renkler olduğu kadar kötü yansıtan ve ışığı emen renkler de vardır.

RENK SEÇİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Öncelikle mutfak dekorasyonu için uzman bir iç mimardan veya çevremizde dekorasyon anlamında tecrübeli birinden yardım almamız çok yararlı olacaktır. Yine de mutfağı biz kullanacağımız için dekorasyon aşamasında bizim tercihlerimiz ön planda olmalıdır. Mutfağımızdaki tüm objelerin renklerini seçerken içerinin karanlık olmasını istemiyorsak mutlaka açık tonda renkler seçilmelidir. aksi takdirde ortam ya karanlık duracak ya da istemediğimiz aydınlıkta olacaktır.

HANGİ RENKLER IŞIĞI İYİ YANSITIR?

Mutfağın büyüklüğü de aydınlatma açısından önemlidir. Mutfağın tamamını eşit bir şekilde aydınlatacak düzeyde ışık miktarı veya armatür sayısı, mutfağımızın iyi bir aydınlatmaya sahip olması için mutlaka dikkate almamız gereken önemli bir husustur. Bu noktada aydınlatma konusunda tecrübeli, işini iyi bilen bir elektrik uzmanından mutlaka yardım almalıyız. Mutfağımızın iyi bir aydınlatmaya sahip olması için bazı renkler önerilebilir.

-Buz Beyazı.
-Buz Mavisi.
-Lületaşı.
-Beyaz.
-Açık mavi.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.