Dekoratif Lif Modelleri


Her evin vazgeçilmesi olan her banyoda çeşitli renk ve modellerde yer alan lifler için her sene yeni modeller oluşturulmaktadır. Liflerin bebekler için olanı, hediyelik amaçlı yapılanı, çeyizler için hazırlananı, günlük kullanılmak amacı ile örülmesi ve görselliği nedeni ile dekorasyon amacı ile kullanılması gibi birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Bu kadar çok amaç için kullanılan liflerin de bunların hepsini karşılayabilecek kadar model ve çeşidi bulunmaktadır.

KALP DESENLİ LİF MODELLERİ

Özellikle sevdiği insana aşkını anlatmak amacıyla örülen hemen hemen her genç kızın çeyizinde yer alan bir modeldir. Bir lifin kalp şeklinde örülebileceği gibi kare bir lif örerek içine kalp motifi yerleştirilebilir kalbin ister iç kısmına ister dışına ok karşısına isimler de işlenmektedir. Bu modeller banyo amacı dışında dekorasyon amaçlı da serilmektedir.

NAZAR BONCUKLU LİF En çok beğeni alan ve genellikle dekorasyon amaçlı kullanılan bu lif modelleri duvara asıldığı zamanda veya bir yere serildiğinde de çok şık bir görüntü oluşturmaktadır. Nazar boncuğu şeklinde örülen lifler birden fazla boyutta örülmektedir. Daha sonra büyükten küçüğe şeklinde birleştirilen lifler duvara asılarak şık bir aksesuar olarak kullanılabilir veya nazar boncuğu modeli ile örülmüş lifler birbirine birleştirilmeden ayrı ayrı masa veya sehpa üzerinde örtü olarak kullanılmaktadır.

HAYVAN FİGÜRLÜ LİF MODELLERİ Her çeyizde bulunan her evin vazgeçilmesi olan lif modellerinden birisi hayvan figürlü lif çeşitleridir. Kuş, köpek, baykuş, kedi, civciv gibi birçok hayvan motifinin lif modelleri üzerine işlendiği özellikle bebeklerin ilgisini çekerek banyoda annelerin yardımcısı olan bir modeldir. İstenilen renklerde örülen bu lifler görsellik açısından da şık bir görüntü oluşturmaktadır.

YASTIK LİF MODELİ Bakıldığında bir yastığı andıran özellikle eski zaman çift kişilik yastık modellerine benzeyen bu lifler başta yatak odası olmak üzere birçok alanda kullanılabilen çok şık bir aksesuar olarak kullanılmaktadır. İstenilen renkte örülebilecek olan ve göze hitap eden bu model genç kızların çeyizlerinin en çok dikkat çeken bir parçasını oluşturmaktadır.

LAHANA MODEL İstenilen renklerde ortasına yapılan bir çiçeğin etrafına kat kat örümcekler örülerek yapılan bu model bir lahanayı andırmaktadır ve yumuşak yapısı ile çok tercih edilenler bir model olmaktadır.

ÇİÇEK MODELLİ LİFLER Hemen hemen evin her alanında kullanılan çiçekler liflerin üzerinde de karşımıza çıkmaktadırlar. Büyük veya küçük, lale veya gül modelli, kırmızı veya beyaz bayanların kendi zevklerine göre ördükleri bu modeller hem klasik hem de eskimeyen modellerden birisidir.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.