Banyo Aydınlatması İçin Önemli Tüyolar


Banyo Aydınlatması İçin Önemli TüyolarBanyolar evleriniz de sıklıkla kullandığınız bölümlerindendir. Banyonun dekorunun dışında ışıklandırılması da o kadar önemlidir. Banyonun ışıklandırılması sadece seçtiğiniz lambadan kaynaklanmaz. Çoğu zaman fayanslarınız, lavabo ve duvar kağıtlarınız, perdeleriniz, tavanın yere olan konumu, duşa kabinin şekli ve rengi gibi detaylar banyonuzun ışığını büyük oranda etkileyebilecek güce sahiptir. Banyolarınızı daha aydınlık ve istediğiniz ışık formuna nasıl ulaştırabilirsiniz, bu tamamen sizin ellerinizde.

Dekorasyon

Aydınlık bir banyonuz olsun istiyorsunuz ama banyonuz koyu renk fayanslarla mı kaplı? O zaman tasarruflu LED ampulleri gömme tavan yöntemiyle belirli aralıklarla banyonuzun tavanına monte ederseniz aydınlık bir görüntü elde etmenin yanı sıra ışıl ışıl ve zarif bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Aydınlık bir banyonuz var ama sofistike bir hava oluşturmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan sadece şeffaf renkli bantlar olabilir. Banyonuza takacağınız ampulün çevresini renkli bantlarla sararsanız ışık yanında ortaya renkli ve yumuşak bir ışık çıkacaktır. Aydınlık banyolarınız için bir diğer aydınlatma önerisi ise mum şeklinde ve mum ışığının rengini yansıtan mum lambalar sizin için güzel bir seçim
olabilir.

Banyonuz soluk ve eski model fayans ve aksesuarlarla kaplıysa duvarlara ve tavana monte edeceğiniz birkaç beyaz ışıklı LED ampul, banyonuza farklı bir nota katacak. Tek yapmanız gereken duvarlarda açılan minik deliklerden elektrik bağlamak. Bırakın elektrik harikalar yaratsın. Hem elektrikten tasarruf etmiş olacaksınız hem de banyonuza yeni bir görüntü katacaktır.

Banyonuzu ışık ve eşya rengiyle aydınlatmaktan daha basit bir yöntem daha var.

Aynalar

Kullanacağınız çeşitli şekilli parça aynalar ışığınızı her yöne eşit dağıtacak ve banyonuzun daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır. Dilerseniz aynaların yanlarına veya arkalarına da LED ışıklar yerleştirerek ilginç ve harika bir görüntüyle hoş bir aydınlık oluşturabilirsiniz. İşin en eğlenceli tarafı bu aynaları istediğiniz yere, istediğiniz kadar yapıştırabilirsiniz.


Banyolarınıza taktıracağınız sensörlü lambalar size hem tasarruf yaptıracak hem de hareketlerinizle ışığı kontrol edebilme avantajı sunacak. Maliyeti diğer tavsiyelere göre daha yüksek olsa da gerçekten avantajlı ve konforlu bir aydınlatma yöntemi olabilir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken konulardan birisi sensörlü lambanın hassas ayara sahip olmasının vermiş olduğu çabuk bozulabilme durumudur.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.