Salonda Yemek Masası Kullanmak İçin Öneriler


Salonda Yemek Masası Kullanılmalı Mı?

Yapılan yeni konutların çoğunda yemek odası için ayrı bir oda oluşturulmamaktadır ve bunun yerine salonları ikiye bölerek orayı yemek masası için ideal bir yer haline getirmek kabullenilmiştir. Çok büyük salonlar için yemek odası haline getirilebilen sistem küçük salonlar içinse sadece yemek masası güzel bir dekorasyon ürünü olacaktır.

Salonda Yemek Masası Kullanma Önerileri?

Salonda yemek masası veya yemek odası oluşturmak isteniyorsa mobilyaların rengi ve modelleri ile uyumlu ürünler tercih etmek faydalı olacak ve salona süreklilik katacaktır. Salon mobilyaları ile uyum yakalamak istemiyor farklılık olsun isteniyorsa krem ve ceviz rengi mutfak masası için idealdir. Bu renklerin tercih edilme sebebi; salonların eşya karmaşasını gizleyebiliyor olmasıdır.

Yemek masasının etrafında vitrin veya konsol var ise ya da temin edilecek ise küçük ya da ince ürünler tercih edilmeli bunun sebebi ise; yemek masasına geniş bir yer bırakmak ve gereksiz alan kayıplarını engellemektir. Yemek masanın bulunduğu bölüme ayna yerleştirerek salona derinlik katabilir ve küçük salonların daha büyük gözükmesi sağlanabilir.

Genellikle renk önerileri ceviz ve krem üzerine yoğunlaşsa dahi, salon mobilyaları ile uyumlu olmasını sağlamakta faydalı olacaktır bu nedenle yemek masasının sandalye minderleri ile mobilya renkleri arası uyum yakalanabilir ve bu durum yemek masasının renkli ve daha sıcak görünmesini sağlayabilir. Ayrıca sadece salon masası önerileri bu konuda bize yeterli olmayacaktır çünkü salonda bulunan bir yemek masası artık salonda ki tüm dekorasyon ögelerinin ortasında olacaktır bu nedenle salon koltukları seçilirken çok yer kaplamayacak hatta mümkünse köşe takımları seçilmelidir. Bu durumda salonun büyük gözükmesi konusunda avantaj sağlayacaktır.

Yemek masası seçimi de bu noktada çok önemlidir genellikle salonun geometrik yapısına göre yemek masası tercihi yapılmaktadır. Örneğin; uzun bir salona sahip olan bireylerin yemek masasını salonun uç kısmına ve salona paralel bir şekilde yerleştirmesi salonu hem büyük gösterecek hem de salonu daha verimli kullanmış olacaktır. Şöyle bir dekorasyon da mümkün olacaktır; dikdörtgen ağırlıklı salonlar da, odanın boğulmasını engellemek için yemek masası yuvarlak tercih edilebilmektedir.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.