Küçük Balkonlara Çözüm Önerileri


Balkonlar evlerin en sevilen alanlarından biridir. Ama bazı balkonlar oldukça küçük bir alana sahip olduğu için ev sahibini mutsuz eder. Birazdan sıralayacağımız dekorasyon önerileriyle küçük balkonları fonksiyonel hale getirmek artık mümkün.

Kullanacağınız Renklere Dikkat Edin

Renkler hayatımızın her alanında olduğu gibi dekorasyonda da önemli bir yere sahiptir. Yanlış renk seçimi, doğru dekore edilmiş alanları birdenbire zevksiz bir hale getirebilir. Küçük bir alana sahip balkonu ferah göstermek için mobilyalarda açık veya pastel renkler kullanılmalıdır. Koyu ve iç karartan renklerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Az Eşya ile Kullanışlı Alanlar Yaratın

Katlanabilir mobilyalar küçük balkonlar için biçilmiş kaftan. Örneğin, yemek masası katlanabilir formda seçilebilir. Yemek yerken masayı açıp, yemek yedikten sonra katlayarak alan genişletilebilir. Ya da duvara monte edilebilen raf görünümlü masalar kullanılabilir.

Konforu birinci sırada tutan bir dekorasyon için minderler kullanılabilir. Balkonun köşelerine yerleştireceğiniz minderler rahat bir ortama kavuşmanızı sağlar. İster ayaklarınızı uzatıp çayınızı yudumlayabilir, ister kitabınızı okurken günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Balkon mobilya sığmayacak kadar küçük ise, balkonu çiçek bahçesine dönüştürmek çok kolay ve zevkli olabilir. Sevdiğiniz çiçekleri ekebilir ya da saksılara domates, nane vb. ekerek ufak çaplı organik tarım yapabilirsiniz.

Balkonda vakit geçirmeyi sevmeyen ya da vakit bulamayanlar için de bir çözüm önerimiz var. Balkon kilere ya da depolama alanına dönüştürülebilir. Az kullandığınız ya da evin çeşitli yerlerine sığmayan eşyaları bu alanda saklayabilirsiniz. Renkli ve şık kutularla ya da dolaplarla balkonunuzu eğlenceli bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.

Aydınlatmayı İhmal Etmeyin

Spot aydınlatmalar bu noktada kurtarıcı olabilir. Zeminde tavana kadar istediğiniz her noktada spot aydınlatmaları dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Aydınlatma mumlarla da sağlayabilir. Her yerde bulabileceğiniz yüzlerce koku ve renge sahip mumları dekorasyonunuzda kullanarak romantik bir ortam oluşturabilirsiniz.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.