Banyo Dekorasyonunda Musluklar


Banyo dekorasyon konusu ev dekorasyonu kadar önemlidir. Banyonuzdaki şıklığı sağlamak ve değişik bir hava katmak için ilk olarak banyodaki musluk seçimi akla gelmektedir.

Musluk Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hijyen sağlığımızı etkileyen en önemli etkendir ve hijyen konusunun çok hassas olduğu musluk seçimi yapılırken çok dikkat edilmelidir. Sağlığı olumsuz etkileyemeyecek şekilde seçilmesi gereken musluklar genelde krom kaplamalı üretilirler. Musluk batarya kararmasının önüne geçmesi adına silikon yüzeyli musluklar tercih edilmelidir.

Banyo dekorasyonunun ayrılmaz parçası olan musluklar değişimin ve yeniğin simgesidir. Görüntüsü kadar işlevi ile su tasarrufu sağlayan musluklar tasarruflu ve kullanım pratikliği adına son dönemlerde çok tercih edilmektedir. Bu arz talep dengesinden dolayı birçok çeşitte ve renkte banyonuza uygun model musluk bulmanız mümkündür.

Banyo dekorasyonunda musluk seçimi sırasında lavabo takımı banyonun görünümüne ve rengine uygun olmalıdır. Musluk seçimi seçilen lavabonun şekli, boyutu, rengi ve banyoda kullanılan dolaplar ve dolapların rengine göre değişiklik göstermektedir.

Musluk seçiminden önce banyo dekorasyonunu nasıl yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Çünkü çok beğendiğiniz musluk üzerine banyo dekorasyonu yapmak istemezsiniz. Banyoda kullanılacak fayanslar, lavabo ve dolapları seçtikten sonra isterseniz hayalinizdeki musluğu yaptırmanız da mümkün.

Musluk seçimindeki bir diğer önemli nokta ise kullanım sırasında verdiği su tazyikidir. Kullanım sırasında fazla su akıtmasını istiyorsanız musluğun ağız çapının geniş olmasına eğer fazla su akıtmasını istemiyorsanız ağız çapının küçük olduğu musluk modellerini tercih etmeliyiz.

Çok yeni olmasa da musluk dekorasyonunun devreye girdiği çift lavabolu banyolar, banyoda değişiklik yakalamak isteyenler için ideal bir fikirdir. Hem çiftler için kullanımı kolay olan ve aynı zamanda farklı musluk ve lavabo kullanarak banyonuzda farklı bir tarz yakalayabilirsiniz. Şık ve estetik görünümüyle zenginliği çağıran bu dekorasyona bayılacaksınız.

Banyo Musluklarında Model Seçimi

Günümüzde tasarımcılar çoğunluğun talebine uygun şekilde ve renklerde musluk tasarlarken, sizde tasarımcılarla kendi fikirlerinizi paylaşarak kendi yaratıcılığınızı banyonuzda konuşturabilirsiniz. Teknolojik tarz yaratmak isterseniz dokunmatik musluklar, antikalardan hoşlanıyorsanız eski tip musluklar seçebilmeniz mümkün. Üretici firmaların gündeminde banyolarında değişiklik arayan, eskiden sıkılan kullanıcılar vardır ve onlara kulak verip yaptığınız küçük değişikliklerle banyonun havasını ufak da olsa değiştirebilirsiniz. Musluk seçiminde karar vermekte zorlanıyorsanız bu konuyla ilgilenen firmalardan dekorasyon fikirleri alabilirsiniz.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.