Ev Dekore Ederken Nereden Başlanır


Ev dekorasyonu konusunda en merak edilen husus öncelikle nereden başlanması gerektiğidir. Çünkü uzunca bir süre yaşanılacak alanın olabildiğince kullanışlı, şık ve kaliteli olması istenir.

Ev sahibinin dekorasyonu

Bu konuda profesyonel olarak bu işi yapanlardan alınan tavsiyeleri aktarmak gerekirse, öncelikle evin sahipliği önemlidir. Bir başka deyimle evin bizzat sahibi mi yoksa kiracı mı oturacağı evin dekorasyonunu yapmak veya yaptırmak istiyor bu önemlidir. Eğer ev sahibi ise dekorasyon konusunda biraz daha şanslı olacaktır. Çünkü beğenilmeyen kısımlar çıkarılıp beğenilen şeyler eklenebilir. Örneğin, ev henüz inşaat halindeyken bu ekleme çıkarma kısmı daha kolay şekilde uygulanabilir. Özellikle dekorasyona önem verenler daha çok inşaat halindeyken evi alıp, diledikleri gibi dizayn etme imkanına sahip olurlar. Çünkü duvarlar, zemin, aydınlatma, elektrik ve su tesisatı dekorasyonun başlangıcı sayılır. Diğer bir ifade ile dekorasyona aslında temel olarak duvarlardan, zeminden ve tavandan başlanır. Bu bir ressamın boş bir tuvale öncelikle zemin astarını atarak tablosuna başlaması gibidir. Gerekli elektronik aksamlar ve tesisat dizayn edildikten sonra, duvarların rengi, yapısı ile zeminin ihtiyaca göre çeşidi ve yine rengi gibi özelliklerden dekore edilmeye başlanır.

Dekorasyonda ikinci adım nedir?

Dekorasyonda ilk adımdan sonra, ikinci olarak ihtiyaç duyulacak eşyaların seçimi gelir. Kullanışlı ve istenilen şekilde eşyaların yerleştirilmesinden sonra aydınlatma ve aksesuarlar seçilir. Aksesuar olarak ise tablodan, bibloya, ses sisteminden, renkli ışıklandırmaya kadar akla gelebilecek her türlü eklenti sayılabilir.

Dekorasyonda son adım

Dekore edilen evdeki en son dekorasyon adımı ise ortamın kokusudur. Hoş ve kaliteli bir dekorasyon, bu görüntüyü yansıtan ve hafızalara kazıyacak kaliteli, ferah ve hoş kokmalıdır. Bu durumda kalıcı ve antibakteriyel oda ve ortam kokularının da dekorasyona dahil edilerek sürekliliğinin sağlanması ev dekorasyonunun son basamağı olacaktır.

Kiralık evin dekorasyonu

Genelde yeni evlenecek çiftlerin kiraladıkları evleri dekore etmeleri gerekecektir. Kiralık bir evde ise öncelikle duvarların rengi seçilmeli ve eşyalar da buna uygun seçilmelidir. Daha sonra ise aydınlatma ve perdeler seçilmelidir. Son olarak uygun aksesuarlar ve koku unutulmamalıdır.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.