Mutfaklar İçin Duvar Kağıdı Modelleri


Mutfaklar İçin Duvar Kağıdı Modelleri

Mutfaklarımız için dekorasyon yaparken duvar kağıtlarının kullanımları her sene artış gösteriyor. Doğru bir seçim ile mutfaktaki boş bir duvarı dengeleyebilir, daha şık gözükmesini sağlayabiliriz. Bu hususta ki en önemli nokta ise mutfağa en uygun deseni seçmektir. Küçük desenler gözlerinizi yorabileceği için, büyük desenler tercih etmelisiniz. Büyük desenli duvar kağıtları hem mutfağınızı daha modern gösterir, hem de mutfağınızı daha büyük gösterir.

Mutfak için duvar kağıdınızı seçerken önemli noktalardan biri de mutfağın alanını göz önünde bulundurmaktır. Seçtiğiniz duvar kağıdı küçük mutfağınız da farklı, büyük mutfağınız da farklı duracaktır. Eğer önceden küçük rulo alıp denerseniz, daha garanti bir yol izlemiş olursunuz.

Mutfağınız da bulunan dolaplar duvar kağıdı seçiminiz için çok önemlidir. Eğer dolaplar renkli ve dikkat çekici ise, desenli duvar kağıdı mutfağınızı çok karışık ve dağınık gösterebilir. Sade dolaplara sahipseniz, kullanacağınız duvar kağıdı mutfağınızın en dikkat çeken bölümü olacaktır. Sizi en çok yansıtan duvar kağıdını seçip tarzınızı gösterebilirsiniz. Uyumlu bir mutfak istediğinizde ise mutfaktaki renklerin ağırlığını belirleyip, ona göre bir renk seçebilirsiniz.

En eğlenceli bölümü ise seçeceğiniz renkler. Mutfağınıza hakim olan rengi belirlemelisiniz. Zeminin, tezgahın ve mutfak mobilyanızın renklerini göz önünde bulundurmalısınız. Seçtiğiniz renklerin mutfağınız da ki etkisini önceden bilmeniz, mutfağınızın son halini gözünüzde canlandırmanız gerekebilir. Bir renge karar verdikten sonra ise o rengin farklı tonlarını da dikkate alın.

Mutfağınızda az desen fakat birçok farklı doku olabilir. Tezgahın, duvar kaplamanız, dolap kapaklarınız fazla dokulu ve dikkat çeken özelliklere sahip ise, duvar kağıdının deseniyle çarpışabilir. Alternatif bir seçim olarak elyaf bir duvar kağıdı seçebilirsiniz. Elyaf bir duvar kağıdı mutfağınızı daha sıcak gösterebilir.

Yeni çıkan modelleri, en çok beğenilenleri incelemeniz daha kolay seçim yapmanıza yardımcı olabilir. Dolapları, ya da tezgaı yenilemek yorucu ve zahmetli olmakla birlikte masraflı bir iştir. Duvar kağıdını uygulamak ise kolay ve eğlencelidir. Duvar kağıdı seçerken sınırlarınızı zorlamanız ve içinizden gelen modeli seçmeniz sizi daha çok mutlu edecektir.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.