Ev İçin Dolap Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler


Ev, düzen bakımından insanın kendisini dış dünyaya yansıttığı temel noktadan birisidir. Bu sebeple eşya seçimi oldukça önemlidir. Eşyaları belirli alanlara yerleştirmek, kullanıma hazırlamak hem dekorasyon anlamında hem de kişisel tarzı yansıtmak adına geliştirilmesi ve dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır. Alınan eşyaların ev ile uyumundaki büyük etkenlerden birisi renk uyumu iken diğerini eşyaların büyüklük- küçüklük alanlarının yanı sıra kullanış alanlarının etkisidir.

Dolaplarda Renk Uyumu

Dolaplar ev içerisinde en yaygın kullanılan eşyalardır. Kullanım alanları kendi içerisinde detaylanmaktadır. Mutfak dolapları, banyo dolapları, eşya dolabı, giyişi dolabı gibi. Ancak hepsinin kullanımdaki ortak amacı aynıdır. Mutfak dolabı seçerken; ev durumunu genel tablosu, renk uyumu ve arkasından eşyalarınızı düşünün.
Dolapların ebatları bu konuda sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Düşündüğünüz gibi olmaması durumunda değiştirmek mümkün olmayacaktır. Mümkün olduğunca ev içerisinde geniş alanlarda dolap kullanmayı tercih edin, ufak alanları tekrar dolaplarla doldurmak hem göze hitap etmeyecektir, hem de rahat hareket etmenizi önleyecektir.

Malzemelerde Dikkat Edilecek Noktalar;

Dolap almaya gittiğiniz de göze hitap eden her ürünü almak yanlış olacaktır. Ürünün içeriğini sorguladığınızda dayanıklılık oldukça etken olmalıdır. Burada özellikle banyo dolaplarında boyalı ürünleri tercih etmeyin, aksine daha sade ürünler duş etkisi ve su ile bozulma yapmayacaktır. Ahşap dolaplar kimine göre düzel gelirken renginden dolayı çoğu zaman tercih edilmemektedir.Kaynak: Resim fikrikadin 'dan alınmıştır.

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.