Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri


Çocuk odası dekorasyonları dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar gerektiriyor. Her şeyden önemlisi bu odalarda çocukların güvenlikleri son derece önemli. Her zaman her dakika çocukların yanında bulunmanız mümkün değil. Ancak yapmanız gereken mutlaka çocuk odalarında şıklık ve görselliğe önem verirken onların da hayatlarını riske atmayacak şekilde bir oda tasarlanması gerekiyor.

Öncelikle küçük çocukların odasına kitaplık türü devrilebilecek mobilyalar koymayın. Çocuk odası dekorasyon fikirleri arasında yer alan kitaplık ve bu tarz mobilyaları kullanmayı aklınızdan geçirmeyin. Özellikle de erkek çocuklar bu tarz mobilyalara tırmanmayı pek severler. Dekorasyon konusunda çocuğunuzun yatağı, elbise dolabı, komodin ve onun oyuncaklarından ibaret olan bir oda hazırlamaya özen gösterin

Çocuk Odası Masaları

Çocuklarınız belli bir yaşa geldikten sonra kitaplıklı çalışma masalarından alabilirsiniz. Bunun yanında raf kullanmak isterseniz duvarların köşelerini raf haline getirmek daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde hem yerden tasarruf edersiniz hem de çocuklarınızın üzerine devrilme riski ortadan kalkar.

Oyuncak Sepetleri Hazırlayın

Çocukların çok fazla oyuncağı olacağı için iri saklama sepetlerini renkli kağıtlarla kaplayarak oyuncak sepetleri hazırlayabilirsiniz. Bu sepetler odanın bir köşesinde düzenli durur ve aynı zamanda oyuncakların ortalıkta durmasına mani olur. Çocuk odalarına renkli bir berjer ve berjerle yakın renklerde çocuk odası perdesi oldukça şirin duracaktır. Son derece şık duracak olan berjer koltuk çocuğunuz bebekken de sizin oldukça işinize yarayacaktır.


Kaynak: Resim enguzelevler 'den alınmıştır

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.