Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler


Mutfak, bir bayan için zamanın çoğunu geçirdiği, güzel yemekler hazırladığı bir alandır. Evin en önemli bölümlerindendir, mutfakta yemekler pişer, masalar hazırlanır ve çoğunlukla yemekler de mutfakta yenir. Mutfağın fonksiyonel olması her açıdan önemlidir.

Mutfak Neden Fonksiyonel Olmalıdır?

Yemek hazırlık aşamasında yemeği yapan kişinin işini kolaylaştıracak şekilde dizayn edilmelidir. Mutfakta bulunan aletler ve malzemeler kolaylık sağlayacak şekilde olmalıdır. Mutfak dolapları tüm malzemeleri içerisine alacak şekilde tasarlanmalıdır ki ortalıkta dağınıklık olmasın. Dağınık bir mutfak gözü yorar, elinizin altında gereksiz malzemeler olduğunda yapacağınız işi yapmakta zorlanırsınız. Dolabın konumu ve yerleşimi de önemlidir, kullanışlı biçimde dizayn edilmeli ve mutfak masası ile tezgah yerleşimi düzgün olmalıdır.

İyi Bir Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olur?

Her şeyden önce, iyi bir dekorasyon sağlayabilmek için mutfağınızın şekli önemlidir, büyük bir mutfağınız varsa çok daha rahat bir plan yapabilirsiniz. Büyük mutfakta çok değişik fikirleri uygulayıp, kullanışlılığını artırabilirsiniz. Fakat küçük bir mutfağa sahipseniz daha dikkatli olmalısınız. İyi bir dekorasyoncu ile görüşme sağlayarak küçük bir mutfağı nasıl daha iyi değerlendirebilirsiniz yollarını bulabilirsiniz.

Küçük bir mutfak dekorasyonu için pratik fikirler arıyorsanız, mutfak dolabınızın çok fonksiyonel olması ile başlayabilirsiniz. Dolabınız tencereleri, tabakları ve bardakları içine sığdırabilecek yapıda olmalıdır. Mutfağınızda girintili çıkıntılı yerler varsa onları değerlendirebilirsiniz. Masanızı duvara kapanan modellerden seçebilirsiniz ya da alt tarafı dolap olup üstü masa olarak değerlendirebilirsiniz.


kaynak: Resim SheTürk 'dan alınmıştır

Sponsorlu Baglantilar

SİZ DE PAYLAŞIN PUAN KAZANIN

Siz de evinizi paylaşın, fikir arayanlara ilham verin!

PAYLAŞIM YAP
BENZER KONULAR
YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir.